Dnes má svátek: Vladislav Zítra: Doubravka Pozítří: Ilona
csenfrdeitplptruskes
SENOV CŠenov u Nového Jičína
  • Aktuality
  • ŠENOVSKÝ ŠKRPÁL 2012 – SPORTOVNÍ SOBOTA 25. 8.

ŠENOVSKÝ ŠKRPÁL 2012 – SPORTOVNÍ SOBOTA 25. 8.

V samotný den obecních slavností, tedy 25. srpna pokračovaly sportovní soutěže turnajem volejbalistů a především turnajem dětí v tenisu. Na turnaj volejbalistů přijelo tentokrát 10 družstev a hrál se vskutku pěkný volejbal. Vždyť se na něm předvedlo i několik druholigových hráčů a hráček, kteří přijeli z Nového Jičína, Fulneku, Bílovce, Ostravy, Přerova, a ti předvedli, jak se hraje volejbal na vyšší úrovni. Mezi nimi se pokoušeli neztratit také Šenovští, kteří bojovali, hráli to, co uměli a splnili to, co si před týdnem slíbili, že zadarmo kůži nedají! Výsledky, stejně jako u beach volejbalu, nejsou ze stejného důvodu uváděny.


A to nejlepší na konec! Turnaj chlapců a děvčat především ze Šenova v tenisu, to byl zážitek! Ale pěkně po pořádku. V kategorii dětí 6 - 9 let došlo letos k velkému průlomu. Zatím, co v minulých letech pořadatelé učili děti držet tenisové raketky, ukazovali jim, jak se pinká, jak musí umět běžet dopředu, dozadu a do boku, jak být co nejrychleji u míčku, kdy a jak ho správně trefit, letos došlo k výraznému pokroku! Děti mají letos o rok více a jejich rodiče správně pochopili, že jejich základní nabyté vědomosti, je třeba rozvíjet. Chodí s nimi na tenis, svěřují je do rukou odborníků, a to byl vlastně záměr organizátorů, o to pořadatelům šlo! Přilákat a zaujmout! Tak, jak to učil J. A. Komenský, ŠKOLA HROU!!!


A tak letos děti v této kategorii poprvé v historii Šenova hrály tenis! Ano, opravdový tenis, i když jen na malém hřišti, ale už s opravdovými tenisovými pravidly! Běhaly znovu dopředu, dozadu a do boku,ale přitom odrážely míče přes síť a samy počítaly 15-0,30-0....někdy, dost často se i pletly, o to, to bylo krásnější....a to všechno před zraky svých rodičů, sourozenců, babiček a dědečků. To se opravdu podařilo! Přesto, že výsledky nejsou tím nejdůležitějším, jsou zde pro další povzbuzení k tréninku uvedeny.

 

KATEGORIE DĚTI 6-9 LET

1. místo - Knesl David (Nový Jičín)
2. místo - Nedomová Eliška (Šenov)
3. místo - Bernátek Vítězslav (Nový Jičín)
4. místo - Tošková Romana (Šenov)

 

KATEGORIE DĚVČATA 10-12 LET

Tady se hrál už opravdový tenis na celém dvorci. Každá z děvčat chtěla moc vyhrát,byly i slzičky, někdy jich bylo méně, někdy více. Není se zač stydět, je vidět, že děvčata to brala vážně, a to je moc dobře!
 
1. místo - Macháčková Sára (Šenov)
2. místo - Kalíšková Karolína (Šenov)
3. místo - Nováková Markéta (Šenov)
4. místo - Šotolová Hana (Šenov)
 

KATEGORIE CHLAPCI 10-12 LET

Tady se již obhajovalo a loňské vítězství přesvědčivě obhájil Martin Palla z Kunína. Škoda, že pro zranění nemohl nastoupit jeho bratranec stejného přímení, mohlo být pěkné finále. I tak kluci Honza Thurnvald, (obsadil 2. místo) a Hynek Petroš (3. místo) bojovali a naznačili své možnosti do budoucna. Uvidíme příští rok. Záleží na nich, ale hlavně na jejich  rodičích, ti se největší měrou podílejí na výchově svých dětí. To platí pochopitelně pro všechny děti.
 

KATEGORIE CHLAPCI 13-14 LET

1. místo - Nedoma Libor (Šenov)
2. místo - Jurka Denis (Šenov)
3. místo - Šotola Václav (Šenov)


 
V této kategorii muselo dojít ke korekci výsledků, neboť u dvou hráčů byla překročena hranice 14 let věku. Oba kluci nakonec byli do turnaje přijati, ale nejspíš se do budoucna jeví potřebou, zavést ještě kategorii 15-16 let.


 
KATEGORIE DĚVČATA 13-14 LET

1. místo - Andršová Ivana (Šenov)

V této kategorii chyběly dívky, což je sice škoda, ale neznamená to, že Ivana neměla s kým hrát! Hrála se stejně starými kluky a zle jim zatápěla! Její výkony a její snažení bylo ohodnoceno v pravoplatné kategorii.

Tímto je výčet všech sportovních klání letošního Šenovského škrpálu u konce. A co říci závěrem? Vše se neodehrálo tak, jak by si možná někteří přáli. Ono už to tak na světě chodí, že i ta nejlepší myšlenka nemusí přinést nejlepší výsledek a také, že nikdy se nezavděčíš všem! Ale věřte, že členové sportovní komise se snažili udělat vše tak, jak nejlépe uměli. A jak se jim to nakonec podařilo, ať posoudí každý sám.

 

Za sportovní komisi Zdeněk Kubeša

Vytisknout E-mail

Kontakt

Obecní úřad Šenov u Nového Jičína
Dukelská 245
742 42 Šenov u N. J.
Tel.: +420 556 707 952
Fax: +420 556 710 064
ID DS: dzwaxv8
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook obce
Facebook sportoviště za kostelem


IČO: 60798432
DIČ: CZ60798432 (plátci DPH)

Úřední hodiny

Pondělí 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 11:00 | zavřeno
Středa 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Čtvrtek 8:00 - 11:00 | 12:00 - 15:00
Pátek zavřeno
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno