Dnes má svátek: Vladislav Zítra: Doubravka Pozítří: Ilona
csenfrdeitplptruskes
SENOV CŠenov u Nového Jičína
  • Aktuality
  • TENISOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTY VE SMÍŠENÉ ČTYŘHŘE

TENISOVÝ TURNAJ O POHÁR STAROSTY VE SMÍŠENÉ ČTYŘHŘE

Tenis je jedním z mála sportů, ve kterém hrají muž a žena v jednom týmu. Dokonce i na těch nejprestižnějších grandslamových turnajích mají soutěže smíšených párů své místo už od začátku šedesátých let minulého století. Že je tenisová smíšená čtyřhra skutečně oblíbeným sportem, dokazuje také skutečnost, že se letos objeví v programu olympijských her v Londýně. Nepsaný recept na úspěch v mixu je, že když má míček na raketě muž, ve většině případů jej hraje na ženu. A to se ženám velmi líbí, poněvadž chtějí mužům dokázat, že umí vrátit i ty nejtvrdší údery a mnohdy tyto výměny i vyhrát. Vedle toho je soutěž mixů také společenskou událostí a  tím i společenskou zábavou. Vždyť i během přestávek mezi jednotlivými gamy často vidíme rozesmáté tváře aktérů. Proto je tato disciplína tolik oblíbená a proto ji má ve svém každoročním sportovním programu i sportovní komise naší obce.

Téměř pravidelně, vždy v měsíci červnu, si na antukových dvorcích v Šenově dávají dostaveníčko tenisté a tenistky z nejbližšího okolí a již při prezentaci je patrné, že přijeli s dobrou náladou. Naši pořadatelé je vítají štamprlkou slivovičky a ještě teplými, krásně vonícími šátečky, které každoročně velmi ochotně napeče paní Marcela Sukeníková se svým manželem z nedalekého Kunína. Nejinak tomu bylo i letos 23. června, kdy se prezentovalo do turnaje celkem 18 párů. Vedle účastníků ze Šenova a Nového Jičína přijely také 2 páry z Rožnova p. R. a 2 páry ze Studénky. Samotný turnaj zahájil starosta obce JUDr. Hývnar s místostarostou Ing. Kadlecem, kterým bylo jednotlivě představeno všech 18 párů a po několika nezbytných technicko-organizačních informacích byl turnaj slavnostně zahájen. Za pěkného počasí bylo odehráno bezmála 60 utkání a nutno uvést, že všechny byly odehrány velmi korektně. Během celého turnaje nebyl spor o žádný míček a v nastávajícím podvečeru mohl tak starosta obce předat ceny těm nejlepším.

Z jeho rukou převzali velký putovní pohár za potlesku všech zúčastněných vítězové tohoto turnaje Zdeněk Kubeša s Renátou Bernátkovou, kteří tak obhájili své loňské vítězství. To letošní však bylo doslova vydřené, neboť jejich finálový soupeř ve složení Petr Tejkl a Lenka Orbanová z Rožnova p. R. statečně bojoval a vítězství v poměru 7:5 se zrodilo až v samotném závěru utkání. Na třetím místě se umístily páry Jiří Pekárek (N. J.) / Markéta Kubešová (Šenov) a manželé Jan a Eva Valčuhovi (Rožnov p. R.).

Další ocenění turnaje:

Vítězný pár soutěže útěchy I: Miroslav Šimurda (N. J.) / Radka Adršová (Šenov)

Vítězný pár soutěže útěchy II: Zdeněk Trefil (N. J.) / Pavla Kracíková (Šenov)

Nejlepší manželský pár: Jan a Eva Valčuhovi (oba Rožnov p. R.)

Nejlepší rodinný pár: Zdeněk Kubeša (Šenov) / Renáta Bernátková (N. J.)

Nejlepší šenovský pár: Dušan Rýpar/Dita Bubíková (oba Šenov)

Největší herní překvapení: Markéta Kubešová (Šenov)

Ceny fair play: Antonín Novický (Studénka) a Katka Tošková (N. J.)

Ceny sympatií: Marcela Palacká a Radka Andršová (obě Šenov)

Tenisový gentleman: Jiří Křižan (Hodslavice)

Závěrem patří ústy organizátorů upřímný dík obci za nakoupení nádherných pohárů, Katce Toškové a Jindru Dobešovi za pěkná trička, jež věnovali do cen, a také manželům Studeným, kteří uvařili velmi chutný guláš a bramborové placky.

 

Za sportovní komisi Jan Toman a Zdeněk Kubeša

 

Vytisknout E-mail

Kontakt

Obecní úřad Šenov u Nového Jičína
Dukelská 245
742 42 Šenov u N. J.
Tel.: +420 556 707 952
Fax: +420 556 710 064
ID DS: dzwaxv8
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook obce
Facebook sportoviště za kostelem


IČO: 60798432
DIČ: CZ60798432 (plátci DPH)

Úřední hodiny

Pondělí 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 11:00 | zavřeno
Středa 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Čtvrtek 8:00 - 11:00 | 12:00 - 15:00
Pátek zavřeno
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno