Dnes má svátek: Vladislav Zítra: Doubravka Pozítří: Ilona
csenfrdeitplptruskes
SENOV CŠenov u Nového Jičína

VELIKONOČNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ

Že je florbal nejrychleji rozvíjejícím se sportem nejen v České republice, ale i na světě, potvrdili v sobotu 14. dubna v prostorách tělocvičny Obchodní akademie v Šenově u N. J., také sportovci z naší obce a blízkého okolí, kteří změřili své síly v rámci 1. ročníku Velikonočního turnaje. Florbal je sportem mladých, jednoduchý, zábavný a velmi dynamický, kde mohou hráči plnit nejen taktiku svého týmu, ale každý z nich ukázat také svou techniku s řadou divácky atraktivních kousků. Na rozdíl od sportů jako jsou golf, tenis, či hokej, není florbal tak finančně nákladným sportem, stačí k němu zakoupit florbalovou hůl a sportovní obuv, i proto se stává stále oblíbenějším.

1. ročník florbalového turnaje uspořádala sportovní komise za vydatné pomoci místostarosty obce Ing. Kadlece, kterému tímto patří nemalý dík. Na turnaj si našlo cestu přes 30 aktivně či rekreačně hrajících hráčů, kteří hájili barvy 4 týmů a odehráli výborný turnaj plný osobních dovedností, soubojů, fint a krásných gólů, kterých bylo mimochodem vstřeleno celkem 62.

Vítězem turnaje a majitelem velkého putovního poháru, který bude vystaven ve vitríně úspěšných sportovců na Obecním úřadě v Šenově u NJ, se stalo družstvo s názvem RADEGAST, které vybojovalo zasloužené vítězství v sestavě Jan Bečka, Lukáš Novák, Michal Kovář, Jakub Kadlec, Milan Němeček, Filip Cibulka a Tony Duong. Jejich vítězství bylo tvrdě vybojované, neboť o jejich prvenství nakonec rozhodla až mini tabulka a skóre ze vzájemných zápasů prvních tří týmů, které měly v konečném bilancování stejný počet bodů. Na 2. místě se umístil díky horšímu skóre tým VOSKOVICE a 3. místo si odnesl tým VLČÁCI. Na 4. místě se umístil generačně nejmladší tým ZEVLÁCI, jenž na ty nejlepší sice ještě letos nestačil, ale florbalovou budoucnost má určitě před sebou.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jiří Říha (VOSKOVICE) se 7 brankami, těsně před Janem Bečkou (RADEGAST), Filipem Cibulkou (RADEGAST) a Martinem Ordeltem (VOSKOVICE), kteří vsítili shodně po 6 gólech. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhodnocen Tomáš Říha (VOSKOVICE) a nejlepším brankářem pak Tony Duong z vítězného týmu Radegast.

Důkazem toho, že se 1. ročník turnaje nadmíru vydařil, byla spokojenost ve tvářích všech zúčastněných týmů, jejich přání zúčastnit se turnaje i v příštím roce a závěrečný potlesk. Ten byl zároveň i poděkováním všem organizátorům, kteří se na jeho uskutečnění podíleli.

Sportovní komise zve touto cestou všechny sportovce na další akci tohoto roku, a to na 1. ročník nohejbalového turnaje trojic, který se uskuteční v sobotu 26. května v areálu tenisových kurtů na Lambádě. Podrobnosti k tomuto turnaji budou včas zveřejněny v obecních vitrínách a také na stránkách obce.

 

Za sportovní komisi ředitel turnaje Zdeněk Kubeša

Vytisknout E-mail

Kontakt

Obecní úřad Šenov u Nového Jičína
Dukelská 245
742 42 Šenov u N. J.
Tel.: +420 556 707 952
Fax: +420 556 710 064
ID DS: dzwaxv8
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook obce
Facebook sportoviště za kostelem


IČO: 60798432
DIČ: CZ60798432 (plátci DPH)

Úřední hodiny

Pondělí 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 11:00 | zavřeno
Středa 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Čtvrtek 8:00 - 11:00 | 12:00 - 15:00
Pátek zavřeno
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno