Dnes má svátek: Oleg Zítra: Matouš Pozítří: Darina
csenfrdeitplptruskes
SENOV CŠenov u Nového Jičína
 • Aktuality

LÁVKA_UL. POLNÍ

AKTUALIZACE - 3.9.2019

Při zahájení rekonstrukce lávky se zjistil daleko větší rozsah nutných stavebních prací. Z tohoto důvodu byly práce přerušeny, lávka zůstala uzavřena a byla prověřena autorizovaným statikem a stavebním technikem. Nyní nasmlouvaná stavební firma prověřuje možné termíny dodání potřebných ocelových součástí. V našem společném zájmu je zprovoznit lávku ještě v tomto roce. Do té doby musí lávka zůstat uzavřena.

Vytisknout E-mail

Povinnost čipování psů od 1. ledna 2020

Povinnost čipování psů od 1. ledna 2020

Upozorňujeme všechny vlastníky a chovatele psů, že podle zákona č.166/1999 Sb. O veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů s účinností od 1. ledna 2020 musí být každý pes označen elektronickým čipem.

Povinně by se měli čipovat všichni psi, nejdříve však ve věku kolem půl roku, v době prvního očkování proti vzteklině. Svého psa můžete nechat čipovat již nyní. Povinné očkování psa proti vzteklině je od tohoto data platné, pouze pokud je pes takto označen. Sankce za nedodržení by se mohly pohybovat v rozmezí 20 – 100 tisíc Kč v závislosti na druhu provinění. Výjimkou je pouze pes, který je označen čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011.

Výhody čipování:

 

 • snadnější vycestování se psem do zahraničí (ve většině evropských států již povinné čipování psů platí),
 • zaběhnutý pes se rychleji vrátí k majiteli,
 • při odcizení psa se snáze prokáže jeho vlastnictví,
 • lepší průkaznost identity psa,
 • snadnější monitoring chovu psů,
 • lepší dohledatelnost majitele v případě nutnosti postihu za týrání zvířat,
 • umožnění kontroly psů při prodeji.

Pořizovací cena jednoho čipu včetně aplikace je přibližně 500 Kč a závisí na typu čipu. Životnost čipu se odhaduje na 25 let. Mikročip je přibližně milimetr široké a centimetr dlouhé miniaturizované zařízení, které je naprogramováno čitelným kódem, který je jedinečný a neopakovatelný. Čip je možno aplikovat zvířeti
v jakémkoliv věku.

Po označení psa mikročipem doporučujeme všem majitelům psů zaregistrovat se v Národním registru majitelů zvířat (www.narodniregistr.cz/o-nas.php). Po zaregistrování plní mikročip funkci prostředku k vyhledávání
a nalezení vašeho psa v případě zaběhnutí.

Vytisknout E-mail

Otevření sportovní haly

Dne 16. 1. 2019 byl slavnostně otevřen komplex, zahrnující sportovní halu, zázemí a koridor propojující hlavní budovu školy s malou budovou. Za přítomnosti několika desítek hostů v čele s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslavem Kaniou byla přestřižena páska a tím oficiálně uvedena do provozu moderní sportovní hala. Chtěl bych poděkovat všem bývalým zastupitelům obce za projevenou odvahu, když rozhodli financovat tuto stavbu jen z obecních prostředků, poté, co i díky nekalým praktikám na MŠMT jsme nebyli úspěšní se žádostí o dotaci. Pomohl Moravskoslezský kraj, který přispěl na uvedenou stavbu částkou 2 000 000 Kč. Spolupráce s Beskydskou stavební a.s. a obcí byla velmi korektní, což vedlo k tomu, že: 1) stavba byla dokončena ve stanoveném termínu, 2) za vysoutěženou cenu a 3) v požadované kvalitě. Projekt zpracovala projektantka Bc. Dana Hauerlandová, stavbyvedoucím byl Ing. Ondřej Puczek, výrobním přípravářem Bc. Tomáš Smutek. Technickým dozorem investora byl Ing. Karel Trlica, odborným konzultantem Ing. Ladislav Gróf a Ing. Milada Vlčková. Celý realizační tým s bývalým starostou obce JUDr. Karlem Třetinou odvedl výbornou práci. Poděkování patří i všem dalším osobnostem, které se na stavbě podílely.

 

Několik údajů o stavbě:

 • zastavěná plocha novou budovou           1075 m2
 • plocha sportovní haly                            486 m2 (délka 27 m, šířka 18 m, výška 6,3 m), (dříve 240 m2)
 • celková doba výstavby                           282 dny
 • celková cena                                         31 397 176 Kč

V nové sportovní hale lze hrát volejbal, basketbal, florbal, badminton atd. Nejenom děti ze školy, ale i všichni sportovci dostali k dispozici prostor s nejmodernější vzduchotechnikou a výbornou akustikou. Přál bych si, abychom byli svědky výborných sportovních výkonů. Naše škola už teď patří mezi nejlépe vybavené školy v širokém okolí. Výstavbou haly však naše aktivity nekončí. Nyní připravujeme rekonstrukci venkovního sportovního areálu u školy, určeného na atletiku. Několik fotografií ze slavnostního otevření  si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie – Stavební úsek – 2019 – Otevření sportovní haly.

Ing. Jaromír Kadlec, starosta obce

Vytisknout E-mail

Kontakt

Obecní úřad Šenov u Nového Jičína
Dukelská 245
742 42 Šenov u N. J.
Tel.: +420 556 707 952
Fax: +420 556 710 064
ID DS: dzwaxv8
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook obce
Facebook sportoviště za kostelem


IČO: 60798432
DIČ: CZ60798432 (plátci DPH)

Úřední hodiny

Pondělí 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Úterý 8:00 - 11:00 | zavřeno
Středa 8:00 - 11:00 | 12:00 - 16:30
Čtvrtek 8:00 - 11:00 | 12:00 - 15:00
Pátek zavřeno
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno