Dnes má svátek: Anna Zítra: Věroslav Pozítří: Viktor
SENOV CŠenov u Nového Jičína
  • Aktuality
  • 1. ročník nohejbalového turnaje tříčlenných družstev

1. ročník nohejbalového turnaje tříčlenných družstev

Když sportovní komise naší obce tvořila plán sportovních akcí na letošní rok, nezapomněla do něj zařadit také nohejbal, tedy sport, jehož začátky spadají do roku 1922, kdy členové fotbalového klubu Slavia natáhli v Praze šňůru a začali ji překopávat. Tak začala hra fotbal přes šňůru, později přes síť. Velký rozmach tohoto ryze českého sportu nastal díky lidovému hnutí nazývanému tramping. Trampové se s tímto sportem natolik ztotožnili, že jej považují za svůj vlastní sport. V roce 1936 byla napsána první oficiální pravidla, od roku 1993 se hraje i Mistrovství Evropy a od roku 1996 také Mistrovství světa v nohejbale jednotlivců, dvojic a trojic, kde naši nohejbalisté patří k nejlepším na světě.

Myšlenka uspořádat 1. ročník nohejbalového turnaje tříčlenných družstev v naší obci, byla realizována v sobotu 26. května, kdy se dostavilo k ranní prezentaci celkem 9 družstev z Šenova a okolí, a vzácně také družstvo ze 130 km vzdálené jihomoravské Strážnice. To se začalo těšit velké oblibě ve chvíli, kdy vytáhlo ze svých batůžků vzorky strážnického „Šardoné“, které všem chutnalo, a to nejen proto, že bylo zadarmo! Jinak strážničtí vyhráli soutěž útěchy a kromě poháru si odvezli jako cenu i publikaci o naší obci, která jim udělala opravdu radost. Samotný turnaj měl vedle společenské úrovně (hrálo se za přítomnosti starosty i místostarosty obce) i úroveň sportovní.

Po dramatické bitvě se ve finálovém utkání nakonec radovalo z vítězství družstvo z Polouvsí v sestavě Ondryhal Josef, Ondryhal Tomáš, Jahoda Tomáš, jež porazilo 10:9 v rozhodujícím 3. setu družstvo z Bělotína. Jména vítězů budou nesmazatelně vepsána na podstavec velkého putovního poháru. Na 3. a 4. místě se umístila družstva z VOP CZ Šenov. Na turnaji byl rovněž vyhodnocen nejlepší hráč, kterým se stal Matúš Stanislav z družstva Bělotína. Cenou fair play, kterou věnoval člen sportovní komise Jindřich Dobeš, byl odměněn Jaromír Hradil z družstva VOP CZ. Spokojenost všech zúčastněných při závěrečném slavnostním zakončení byla nejlepším poděkováním sportovní komisi, která turnaj úspěšně zorganizovala za vydatné pomoci vedení obce, která zajistila ceny. Další sportovní akcí je velmi oblíbený tenisový turnaj ve smíšené čtyřhře, na který jsou tímto všichni zájemci srdečně zváni. Turnaj bude uspořádán v sobotu 23. června.